Make-up

3. ledna 2011 v 23:16 | DenisQa |  Líčení,vlasy,tělo
Make-upy urazily od dob našich maminek velký kus cesty. Tehdy byly tak tuhé, že bylo nesnadné vytlačit je z tuby a téměř nemožné rozetřít. První make-up spatřil světlo světa začátkem minulého století v hollywoodských studiích. 

Dnes už ale make-upy neslouží pouze potřebám filmových hvězd, z jeviště se přesunuly do hlediště a je možné vybírat podle individuálních potřeb z mnoha druhů. Od těch nejjemnějších konzistencí, které sjednotí tón pleti, až po silné krycí make-upy. 

Zároveň plní make-upy mnohem více funkcí než dříve. Nejenže zakrývají nedostatky, ale také rozzáří pleť, zjemní ji, hydratují, chrání proti škodlivému slunečnímu záření, a dokonce vyhlazují vrásky. Důležité je rozhodnout se, co od svého make-upu očekáváte a kolik do něj chcete investovat.

Tónovací krém


Když máte pleť bez chybičky a nepotřebujete nic maskovat, potřebujete jen tónovací krém. Jeho velkou výhodou je, že má konzistenci krému, takže zároveň hydratuje, není nutné pod něj nanášet denní krém.
Plus: dobře se roztírá 
Minus: nízká krycí schopnost 

Tekutý make-up


Patří k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším druhům make-upu. Snadno se aplikuje, roztírá se velmi dobře prsty i na nejjemnějších partiích kolem očí.Je k dostání v mnoha variantách: například 24hodinový make-up či voděodolný make-up.
Plus: snadná dostupnost, cenově výhodný 
Minus: při nevhodně zvoleném odstínu hrozí nepřirozený efekt 

Kompaktní make-up


Jeho obrovskou výhodou je, že se po jeho aplikaci nemusí nanášet pudr. Často bývá označovaný heslem 2v1, protože díky pudrové konzistenci dobře saje vlhkost i mastnotu.
Plus: komfortní balení, často se zrcátkem a houbičkou
Minus: znesnadňuje dýchání pleti 

Pěnový make-up


Patří k benjamínkům mezi make-upy. Vyrábí se stejným procesem jako tekutý make-up, ale obsahuje navíc stlačený vzduch, který tekutou hmotu zjemňuje a nadlehčuje. Uplatňuje se zejména ve spojení se zralou pletí, protože ji nestlačuje a nevytváří tuhé linky kopírující vrásky.
Plus: ze všech druhů make-upu je možné aplikovat právě tento v nejtenčí vrstvě 
Minus: vyšší cena 

Minerální make-up

Poslední výkřik módy mezi make-upy. Vyrábí se z jemně rozemletých minerálů a pigmentů a obsahuje tak nejméně složek ze všech make-upů. Je maximálně šetrný k pokožce, nepodporuje vznik akné a neucpává póry. Zároveň poskytuje ochranu proti slunečnímu záření a brání tak stárnutí pleti.
Plus: vhodný pro alergičky a ženy s citlivou pletí
Minus: obtížná aplikace pomocí štětce

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama