Správné fénování

3. ledna 2011 v 23:07 | DenisQa |  Líčení,vlasy,tělo
Toužíte po lesklé a nevysušené hřívě vlasů? Pak je nepoškozujte nešikovným vysušováním.
Pravidelné uživatelky fénů, kulem a žehliček by při vysoušení vlasů měly být obzvlášť opatrné. Intenzivní teplo strukturu vlasů poškozuje, vysušuje je a ty se pak lámou.
Hodně zmůžou kvalitní vlasové prostředky. Ochranné hydratační mlékoči sérum, které brání před vysušováním, byste měly používat při každém vysoušení vlasů. Nanášejte ho do vlhkých vlasů, a to od horní úrovně uší až ke konečkům. Kořínky vlasů vynechte, aby vám vlasy neztěžkly a nezplihly. Náš tip:Climent Thermique od Kérastase nebo Protein Spray od label.m.
Nezanedbávejte ani výběr fénů či kulem. Vysoušeče s iontovým zářením jsou dnes už absolutním nutností. Praktická je i možnost studeného proudu vzduchu. Kulmy a žehličky by zase měly disponovat nastavením libovolné teploty a minimálně keramickou vrstvou, která brání krepatění vlasů. V poslední době se ještě více než keramické žehličky osvědčily ty titanové.

Základní pravidla pro fénování vlasů:

1) Vlasy fénujte vždy z minimální vzdálenosti 15 cm.
2) Fénujte je ve směru růstu vlasů, nikoli proti němu.
3) Hodně škod se napáchá tím, že horko působí dlouho na jedno místo. Proto s fénem neustále pohybujte.
4) Při používání kulmy a žehličky je velmi důležitá teplota, pro jemné vlasy je maximální teplota 150 stupňů, pro normální vlasy pak 180.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama