Oblékání podle typu postavy :o)

20. ledna 2012 v 0:41 |  Fashion

Tak co...která postava se nejvíce podobá té Vašííí ??? ;o)

trojhelnk--kopie

Trojúhelník

Charakteristika: horní polovina těla je útlejší, pas je poměrně výrazný, boky a zadeček jsou širší, stehna silnější.
Co nosit? Pokuste se zdůrazňovat vaši největší devizu - krásný dekolt a štíhlý pas. Všechnu pozornost směřujete na horní polovinu těla, nebojte se větších výstřihů, zdobení v dekoltu nebo výrazných náhrdelníků. Slušet vám budou šaty, které jsou projmuté pod prsy. Topy si můžete dovolit upnutější, kalhoty volte rovně střižené.
Čemu se vyhnout? Příliš upnutým sukním nebo kalhotám, zbytečnému schovávání hořejšku ve volných topech.

obraceny-trojObrácený trojúhelník:

Charakteristika: horní polovina těla je mohutnější, často s velkými prsy a širokými rameny, postava se směrem dolů zužuje, boky jsou téměř chlapecké.
Co nosit? Chytré véčkové výstřihy, klidně i hlubší, které trup opticky prodlouží. S vršky buďte opatrné, výrazné barvy, vzory a potisky přitahují pozornost a tu byste měly cílit na vaše štíhlejší nohy. Klidně si oblékněte upnutou pouzdrovou sukni nebo užší kalhoty.
Čemu se vyhnout? Širokým kulatým výstřihům, nabíraným rukávům, volánkům na topech.

diamantDiamant

Charakteristika: problematický střed těla, nedefinovaný pas, nohy i hořejšek jsou oproti středu těla štíhlejší.
Co nosit? Všechno, co zdůrazní vaše přednosti - dekolt a útlejší nohy. Slušet vám budou volnější tuniky, které zamaskují bříško, nebo šaty, které jsou projmuté pod prsy a směrem dolů splývají. U kalhot sledujte výšku pasu, neměla by být příliš nízko. Dovolit si můžete i pouzdrové sukně.
Čemu se vyhnout? Příliš přiléhavým vrškům nebo bokovkám, ze kterých přetékají špíčky

ovlOvál

Charakteristika: silnější horní polovina těla, větší prsa a bříško, nepříliš znatelný pas, větší zadek, nejštíhlejší část těla jsou nohy.
Co nosit? Volnější topy a tuniky, které zakryjí problémové partie. K nim volte rovně střižené nebo podle vašich možností upnutější kalhoty, které zdůrazní nohy. Nakupte si spousty sukní (bát se nemusíte ani výraznějších barev a potisků), šaty noste splývavější.
Čemu se vyhnout? Upnutým a divoce vzorovaným vrškům, rolákům.

obdelnikObdélník

Charakteristika: rovná postava bez znatelných boků a pasu, typicky chlapecká postava, která ale může být i silnější.
Co nosit? Vaším cílem bude vytvoření iluze ženských křivek, naučte se pracovat s pásky, které vám vytvoří dojem pasu, nebojte se nabíraných a pouzdrových sukní nebo šatů, které mají upnutější vršek a o něco širší sukni. Slušet vám bude i vyšší pas, pokud jste hodně štíhlé, nebojte se volánků a dalších ženských detailů.
Čemu se vyhnout? Pytlovitým střihům a šatům bez pasu, které vaši rovnou postavu ještě víc podtrhnou.

osmickaOsmička

Charakteristika: podobná jako ovál, jen s definovaným pasem, problematické partie jsou hlavně stehna, zadeček a bříško.
Co nosit? Využijte toho, že máte útlejší pas a ozdobte ho na volno páskem (vystačte si s náznaky, nic pevně utaženého) nebo topy, které jsou pod prsy trochu stažené. Nezapomínejte ani na svůj dekolt a vsaďte na větší véčkové výstřihy. Lichotit vám budou také šaty projmuté pod prsy.
Čemu se vyhnout? Příliš upnutým a výrazným vrškům.

presypaci-hodinyPřesýpací hodiny

Charakteristika: souměrná postava s nápadnějšími boky, většími prsy a znatelným pasem.
Co nosit? Vaše postava je považována za ideál, a i když nemáte 90-60-90, bude se vám pravděpodobně oblékat nejsnadněji. Za každých okolností zdůrazňujte pas a nesnažte se vaše ženské křivky maskovat, pokud máte kila navíc, volte oblečení, které nebude přehnaně upnuté, ale ani zbytečně pytlovité. Tím pravým budou i kalhoty s vyšším pasem, rovně střižené i rozšířené nohavice a klasicky střižené šaty, které kopírují postavu.
Čemu se vyhnout? Bokovky a volné oblečení, které potlačí vaši ženskost.
Zdroj: www.prozeny.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama